piątek, 3 czerwca 2016

CZYTAMY, POLECAMY  I  DZIAŁAMY :)

Dziś rozmawialismy o tym, że każdy z nas jest inny :) definiowaliśmy także pojęcie tolerancja na podstawie opowiadania " Anna nowa koleżanka". Później proponowaliśmy książki, które warto przeczytać :)

Natalka od dziś będzie gotować pyszne potrawy dzięki babci :)

Maks czyta jedną z wielu części o dinozaurach :)

Natalka dostała w prezencie książki, dzięki którym powstaną piękne prace plastyczno-techniczne :)

Następnie wykorzystując szablon koła, bibułę i kolorowy papier wykonaliśmy prace plastyczną "Na łące" :)UWAGA WAŻNE  INFORMACJE :)

W dniu 8 czerwca 2016r. obchodzimy Święto Szkoły. W tym dniu nie ma zajęć, świetlica jest czynna od 7,00 do 16.00. Spotykamy się o godz. 9.50 pod kościołem ubrani na galowo. Po mszy św. przechodzimy z wychowawcą do MDK "Batory" na występy artystyczne. Osoby reprezentujące klasy drugie tańcząc walca ubierają się następująco:
  • dziewczyny : białe bluzki, cieliste rajstopy, uczesanie - kok;
  • chłopcy: białe koszule i ciemne spodnie.
Po występach artystycznych ok godz. 12.00 dzieci są odbierane z MDK "Batory" lub przechodzą z nauczycielami do świetlicy.
RÓWNIE WAŻNE INFORMACJE :)

10 czerwca 2016r. o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę. Chcemy ustanowić rekord czytania w jednym momencie.
PAMIĘTAJCIE!
·       10 czerwca 2016r. godz. 10.00 wychodzimy na boisko szkolne i głośno czytamy książkę, którą przynieśliśmy do szkoły.
·       Ubieramy się na niebiesko.
·       Każda klasa przed swoją salą wywiesza w tym dniu kartkę, na której będą zapisane tytuły i autorzy książek.